Dziś jest poniedziałek, 20.08.2018, imieniny Bernarda, Sobiesława
6° / 1018 hPa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne inwestycje » Aktualności » Ścieżka rekreacyjna w Malanowie

Ścieżka rekreacyjna w Malanowie

Ścieżka rekreacyjna w Malanowie

         Jak informowaliśmy wcześniej w dniu 26 czerwca 2017 r. została zawarta umowa pomiędzy Gminą Malanów a Województwem Wielkopolskim o dofinansowanie projektu pn. „Ścieżka rekreacyjna w Malanowie” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

            W lipcu i wrześniu bieżącego roku ogłoszono przetarg nieograniczony na wykonanie całości robót budowlanych. Dopiero w drugim przetargu została złożona oferta na wykonanie ścieżki. W efekcie wybrano ofertę Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych sp. z o.o w Turku, po czym w dniu 10 października 2017 roku zawarto umowę na wykonanie robót na kwotę 176.713,61zł brutto. W tym samym dniu nastąpiło przekazanie placu budowy. Roboty budowlane będą trwały do dnia 10 grudnia br. i dotyczą przebudowy 265 m ścieżki zlokalizowanej pomiędzy ul. Stawiszyńską, a drogą powiatową biegnącą w kierunku cmentarza. Zaplanowano wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego, usytuowanie obiektów małej architektury i rekreacji oraz oświetlenie.

            W związku z prowadzonymi w październiku i listopadzie robotami, mając na uwadze zbliżającą się uroczystość Wszystkich Świętych, Gmina Malanów informuje mieszkańców poruszających się w kierunku cmentarza i korzystających ze ścieżki o zaistniałych ograniczeniach i utrudnieniach, licząc na Państwa wyrozumiałość.

 

Wioletta Sypniewska

 


Pozostałe aktualności